Fórum   bejelentkezés

Felhasználó

Jelszó

Regisztráció

Feliratkozás hírlevélre

Projektorok böngészésére, összehasonlítására használja a
» teljes listát,
az igényei szerinti projektor kiválasztására a
» projektorkeresőt,
konkrét gyártó és típus kiválasztásához pedig kövesse az alábbiakat:

Kiválasztott termékek

Nincs termék kiválasztva

Cégnév:

Név:

Telefonszám:

E-mail cím:

Egyéb közölnivaló

Bérlés

Ha projektort, és a vetítéshez szükséges más kellékeket sze- retne bérelni, elég kitöltenie egy bérlési űrlapot, és munkatársaink emailben, telefonon vagy szemé- lyesen megkeresik Önt.

Bérlési űrlap

Casio, ISE 2012

Projektorok és egyéb különlegességek

 

2012. február

 

Az ISE kiállítás rendeltetéséből következően a Casio standját uralták a projektorok, éspedig a cég egyedi fejlesztésű hibrid projektorai, amelyek első típusai több mint két éve jelentek meg a kereskedőknél. A Green Slim sorozat azóta szépen bővült, sőt tavaly kijöttek az ugyanezt a technológiát alkalmazó „M”, „ST” és „Pro” sorozatok is. A Casio standján azonban a projektorokon kívül láthattunk egyéb érdekességeket is…


Projektorok és egyéb különlegességek

 

2012. február

 

Az ISE kiállítás rendeltetéséből következően a Casio standját uralták a projektorok, éspedig a cég egyedi fejlesztésű hibrid projektorai, amelyek első típusai több mint két éve jelentek meg a kereskedőknél. A Green Slim sorozat azóta szépen bővült, sőt tavaly kijöttek az ugyanezt a technológiát alkalmazó „M”, „ST” és „Pro” sorozatok is. A Casio standján azonban a projektorokon kívül láthattunk egyéb érdekességeket is…

 

DSC09134.jpg

 

Green Slim projektorok


A Green Slim család első nyolc típusa még 2010 elején megjelent, lényegében két alaptípus – egy 2000 és egy 2500 ANSI lumenes gép – variációiként. Mindkettőből volt XGA és WXGA verzió, illetve ezen belül még USB/WLAN képességekkel felruházott, illetve enélküli modellek. Az eredetileg szintén ekkorra tervezett kétféle 3000 ANSI lumenes WXGA modellen még adódott némi fejlesztési munka, de 2011 elejére a család 10 típusra bővült.

 

A fejlődés azonban nem állt meg, jelenleg a sorozat 16 típust számlál, amelyek között hatféle 3000 ANSI lumenes gép található.

Más változások is történtek azonban, amelyek szintén 6 típust érintenek, 2500 és 3000 ANSI lumenes, illetve XGA és WXGA modelleket egyaránt. Ezek az 1-esre (pl. XJ-A241) és 6-osra (pl. XJ-A256) végződő típusjelű projektorok. Nézzük, mi az újdonság a korábbi, 0-ra, illetve 5-ösre végződő típusjelű gépekhez képest!

 

Nos, az 1-esre végződő jelölésű Green Slim gépek mindenekelőtt két plusz jellemzőben térnek el a 0-ra végződőektől: az egyik az „Intelligent Brightness Control” (intelligens fényerő-szabályozás), ami azt jelenti, hogy a projektor a környezeti megvilágítástól függően automatikusan szabályozza a fényerejét, a másik pedig a „Suitable for permanent usage”, aminek jelentése, hogy a projektor gyakorlatilag a megszakítás nélküli üzemre alkalmas, napi egyszeri újraindítással.

 

Ugyanez a különbség megvan az 5-ösre és a 6-osra végződő típusok között is (ezek egyébként mind USB/WLAN kapcsolatra képesek), ámde a 6-osok pluszban tartalmazzák az AWIND MobiShow szoftverét. Ez a szoftver lehetővé teszi a WLAN kapcsolatot – és ezen keresztül a direkt prezentációt – okostelefonról vagy táblagépről.

 

DSC09139.jpg

A 2500 ANSI lumenes XJ-A246 kapott néhány új szolgáltatást, mint az "Intelligent Brightness Control" és a "Suitable for permanent usage", emellett táblagépről vagy okostelefonról is alkalmas a prezentációra a MobiShow szoftver segítségével

 

Valamennyi Green Slim típus egyformán kicsi és vékony kivitelű (2,3 kg tömeg, 4,3 cm magasság), 2x-es optikai zoomra képes, ideális hordozható projektor. A 2000 ANSI lumenes típusok gyakorlatilag „kikoptak” a kínálatból, a kereskedőknél a 2500 és 3000 ANSI lumenes változatok kaphatók.

 

Az „M”, az „ST” és a „Pro” sorozatok

 

A standard „M”, a rövid vetítési távolságú „ST” és a professzionális célokra szánt „Pro” projektorcsaládok a cég tavaly őszi újdonságai, 2011 októberében részletes leírást közöltünk róluk, amely oldalunkon olvasható.

Mi történt azóta ezekben a termékcsaládokban, illetve milyen ehhez kapcsolódó érdekességet láthattunk az ISE kiállításon?

 

Az „M” standard sorozatról minden információ megtalálható a már említett írásban. Egyébként 8 típus van a piacon, 2500, illetve 3000 ANSI lumen fényerővel, XGA és WXGA változatban, USB/WLAN kapcsolattal és anélkül.

Új típus az „ST” családban sem jelent meg, azonban a Casio standján most a gyakorlatban tudtuk kipróbálni az Interactive Pointert (interaktív tollat), amelynek beépített kamerája érzékeli a képtartalmat, és a Pointer kommunikál a projektorral és a PC-vel is, tetszőleges vetítési felületen. Ehhez persze szükséges a Casio Presentation Drow szoftvere. 

A különlegesség az – sok más interaktív rendszerrel szemben, hogy akár több méterről is rajzolhatunk a vászonra vagy fehértáblára, sőt a felülettel bezárt szög is szinte tetszőleges lehet.

 

DSC09150.jpg

Az Interactive Pointer-rel még nagyobb távolságból is tudunk rajzolni a vetítési felületre

 

A „Pro” család két új típussal bővült, a korábbi 3500 ANSI lumenes XJ-H1600 és XJ-H1650 mellett kijött két 4000 ANSI lumenes változat, az XJ-H1700 és XJ-H1750. Ez utóbbi USB/WLAN csatlakoztatási lehetőségekkel.

 

DSC09143.jpg

A "Pro" család 4000 ANSI lumenes tagja, az XJ-H1750

 

Az „M”, az „ST” és a „Pro” sorozatok valamennyi modellje 3D ready, erről a Casio standon is meggyőződhettünk a DLP Link aktív szemüveg használatával, amikor az egyik gépről 3D oktatóanyagot vetítettek.

 

DSC09147.jpg

A jobb oldalon látható Casio DLP Link szemüveg a vetített 3D prezentáció nézésére szolgál. Az "M", "ST" és "Pro" sorozatok minden tagja 3D ready

 

Egyéb extra kijelzők

 

Egy nagyméretű, álló formátumú üveglapon az évekkel ezelőtt egy ernyőgyártó cég által bemutatott ún. Holoscreen-re emlékeztető képet pillantottunk meg – a Casio értelemszerűen signage célokra szánta. A hozzá tartozó vetítőrendszer ezúttal a HoloStore nevet viseli, ami lényegében egy zárt szekrényben elhelyezett vetítő, amely az említett speciális üvegfelületre vetít – hátulról. A HoloStore különösen alkalmasnak tűnik kirakatokban, áruházak belső tereiben való reklám-, illetve információs vetítésre.

 

DSC09136.jpg

A HoloStore névre hallgató signage kijelző a Casio-tól

 

A másik nem mindennapi kijelzőmegoldás is a Casio vetítőrendszerével működik, és a MonkeyBook, illetve az Interactive Virtual Book névre hallgat, a márkajelzése MediaScreen. Képzeljünk el egy függőleges oszlopszerű elrendezést (lásd a képet), amelyben az alul elhelyezett lapos projektor fölfelé vetít, a tetején pedig egy nyitott virtuális könyvet látunk, amelyen kezünket végighúzva lapozhatunk, és ugyanúgy tanulmányozhatjuk tartalmát, mint egy valódi könyvét. Ideális eszköz múzeumokba, kiállításokra stb.

 

DSC09158.jpg

Lapozható virtuális könyv Casio vetítőrendszerrel: MediaScreen Monkeybook

 

Végül nem hagyhatjuk említés nélkül a Casio tervezett ultrarövid vetítési távolságú (UST) projektorát, amely ugyan még nevet sem kapott, de makettje vagy nem végleges változata (?) látható volt a standon.

 

DSC09135.jpg

Ez a jövőbeni Casio ultra short throw projektor egyelőre átlátszó burkolattal védve volt megtekinthető

 

A látottak alapján nem kétséges, hogy a Casio a vetítéstechnikában továbbra is az általa kifejlesztett hibrid LED/lézer technológiát fejleszti tovább, és ezen az úton kíván előbbre lépni a fejlesztéseiben.

 

- na -

‹‹‹ További Projektorújdonságok